הפלרת מים בישראל - מדוע מוסיפים פלואוריד למים?

נראה כי בדיון הציבורי סביב הפלרת מי השתייה בישראל לא נותרה אבן אחת עומדת על תילה. המצדדים מביאים סימוכין בדבר היתרונות של הפלואוריד במלחמה בעששת, בעוד המתנגדים טוענים כי החומר מיותר ואף אסור לשימוש, ומהווה סכנה בריאותית. האם הפלואוריד יעיל במניעת עששת?

 

למה בכלל מתקן שתיה?

מזה שני עשורים כבר ברור שאיכות מי השתיה בישראל נמצאת בתהליך ירידה. ראשית, מי השתיה עוברים חלק מהדרך בתעלות פתוחות, הקולטות זיהום חיצוני ממקורות שונים. שנית, ריבוי התקלות במערכת שאיבת השופכין גורמם לעיתים לזרימת שפכים לתוך מי השתיה. שלישית, שאיבת היתר מבארות ומקורות מים תת קרקעיים גרמה לזיהום שלהם ולירידה משמעותית באיכותם כמו גם לעלייה במליחות שלהם.

אף שמדינת ישראל משקיעה משאבים בטיהור המים, עדיין אנו נדרשים לטיהור נוסף של המים בנקודות הקצה – הברז של כל אחד מאיתנו.

מה ההבדלים בין מתקן שתיה מכני למתקן דיגיטלי?

לאחרונה יצאו חברות שונות בקמפיינים המפרסמים מתקני שתייה דיגיטליים. אבל בחינה מדוקדקת מעלה שעדיין יש יתרון ברור למתקני שתייה מכניים. ראשית, הדיגיטליים סובלים מתקלות תכופות החוזרות ונשנות.

המנגנונים במתקנים אלה הם רגישים ומתפקדים היטב בתחילת הדרך. אלא שמתקן שתייה הוא אחד המתקנים שבהם נעשה השימוש הגדול ביותר, הן בגלל החום המאפיין את ארץ ישראל והן בגלל שהמתקן עצמו משמש לצרכי קבלת מים חמים ולקבלת מים קרים, מה שהופך אותו לשימושי לאורך כל השנה.

צאו וחשבו כמה כוסות יפיק מתקן הנמצא בבית שבו ארבעה בני משפחה שכל אחד שותה שבע כוסות מים קרים ביום ושתי כוסות קפה לפחות...

 

מתקן שתייה מכני - מים מטוהרים לאורך זמן ללא תקלות

מתקן שתייה מכני עמיד הרבה יותר בפני שימוש אינטנסיבי מאשר מתקן דיגיטלי. זאת ועוד – התיקון של מתקן שתייה מכני הוא פשוט יותר, מהיר יותר וזול יותר מאשר אצל אחיו הדיגיטלי.

אבל החשוב ביותר הוא השימוש – ברוב המקרים השימוש במתקן הדיגיטלי הוא מסובך ומורכב מדי, כך שאנשים שאין להם גישה טכנולוגית איכותית אינם יכולים להשתמש בו, שלא לדבר על ילדים קטנים הרוצים לשתות.

 

חזרה לפורטל המים
להצעת מחיר וקבלת שירות השאירו לנו את פרטיכם ונחזור אליכם
  1. Please let us know your name.
  2. Please write a subject for your message.
  3. חובה להזין
  4. Invalid Input

האתר מחויב
להגינות צרכנית

התחייבות
לשמירת פרטיות

מזמינים עכשיו ונהנים

מיטב מתקני מים 2015 בע"מ • היצירה 7 א.ת. רחובות • טל׳: 08-6775700, פקס: 09-7964902 • מיטב בר בגוגל+

Brand & Design by doart