חשיבות שתיית מים לעור הפנים

תשומת לב רבה אנו מרעיפים על המראה החיצוני שלנו, ועל מראה עור הפנים בפרט. מורחים קרמים ומשקיעים בתכשירי טיפוח יקרים, מוציאים הון על זריקות וניתוחים מיותרים, ועל הדרך שוכחים את אמצעי הטיפוח הנכון והטוב ביותר לעור שלנו - מים. 

מאמר אורח

 

במדינה ים תיכונית כמו ישראל לא צריך להרחיק לכת כדי למצוא את הסיבות הפוגעות בעור הפנים שלנו. השמש שורפת אותו, הרוח מייבשת אותו, האבק סותם אותו, מיזוג האוויר מייבש גם כן ומונע מהעור אוורור חיוני. תוסיפו לזה אי שתייה מספקת, וקיבלתם עור יבש, מגורה, מגרד, ובעליל לא סקסי.

 

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו. הוא שוקל כ-15% ממשקל הגוף הכולל ותופס כ-20% מכמות המים שבגופנו. בעת מחסור בנוזלים, הגוף "משחק" עם הנוזלים שברשותו, מעביר מים ממקום למקום ובכך דן איברים שונים לייבוש. לכן העור רגיש ביותר לשינויים בכמות הנוזלים שבגוף.

 

זקוקים לטיפים ועצות לטיפול בפצעונים בפנים ושיפור מראה עור הפנים? לחצו כאן >>

 

עור בריא יותר - איך אפשר למנוע מחלות כמו אקנה או סבוריאה בפנים?

 

העור הוא החיץ של הגוף מפני השמש, זיהום, אבק ויתר נזקי העולם החיצוני. יש לו תפקיד משמעותי בשמירה על טמפרטורת הגוף (על ידי מנגנון ההזעה) ובוויסות משק הנוזלים בו. העור נחלק ל-3 שכבות עיקריות:  אפידרמיס, היפדרמיס ודרמיס.

 

האפידרמיס הוא השכבה החיצונית, זו שסופגת את עיקר הנזק. החלק העליון שלו נקרא "השכבה הקרנית", הבנויה שכבות-שכבות של תאי עור העולות מעלה (כלומר, כלפי חוץ) ותוך כדי כך קולטות את החלבון קרטין, הגורם לתאים להתקשות ולהתגבש, כיאה לשכבת חיץ אשר תפקידה לגונן על הגוף.

 

התחלופה של שכבות העור נמשכת כל הזמן, אחת אחרי השנייה, ולכמות הלחות חשיבות רבה בתהליך – אם תפחת, יתייבש העור ויאבד מגמישותו, דבר שישפיע על תחלופת התאים והשכבות, יוציא את המערכת מאיזון ועלול אף לגרום למחלות עור שונות, כגון סבוריאה בפנים, המתאפיינת בהצטברות שכבה שומנית על העור היוצרת דלקת.

 

"מאגר המים" של האפידרמיס נמצא מתחת לשכבה הקרנית. למעשה, זוהי שכבה המכילה נוזלים ושומנים ותפקידה להחדיר לחות ושומן לתאי העור ובכך לשמור על גמישותם וחיוניותם. ירידה במפלס הנוזלים בשכבה זו תבוא לידי ביטוי בהרס האפידרמיס והתייבשותו.

 

מים במקום קוסמטיקה: איך שתיית מים עוזרת לעור הפנים?

 

ישנן סיבות חיצוניות רבות להתייבשות העור: תנאי מזג האוויר, מיזוג אוויר מוגזם בתוך חלל סגור, שיזוף וחשיפה מוגזמת לשמש, ושימוש במוצרי ניקיון וטיפוח. ועדיין, הסיבה המרכזית לפגיעה בעור היא אי שתייה מספקת.

 

הרוב המכריע של תכשירי הקוסמטיקה והתמרוקים היא להחזיר לעור את אותה לחות שאבדה לו, לחות שהיתה יכולה להישמר בגוף על ידי שתייה מספקת. אכן, מי שמקפיד לשתות כראוי "מצטייד" בכלי המרכזי והיעיל ביותר למאבק באותם גורמי נזק הנ"ל.

 

אז כמה שותים?

 

הדעות חלוקות והמספרים משתנים, אבל ככלל, כדאי לשתות הרבה, גם אם לא מרגישים צמאים.

 

בארה"ב נקבע ממוצע מרשים של 2.7 ליטר ביום לנשים ו-3.7 ליטר לגברים. חישוב זה לא כלל את הנוזלים במזון שאנו צורכים, המעניק לנו כ-20% מסך הנוזלים. בסופו של חשבון נקבע כי על נשים ללגום 8 כוסות וגברים 12 כוסות.

זוהי כמובן מסגרת גמישה ונתונה לשינויים. זכרו כלל אצבע פשוט: מתלבטים באשר לכמות? שתו עוד כוס מים.

 

ומה שותים?

 

פה אין מקום לטעויות. עזבו את החלב, המשקאות הממותקים, הדיאטטיים, משקאות האנרגיה ושאר שטויות. שתו מים. רק מים.

 

לרוויה!

חזרה לפורטל המים
להצעת מחיר וקבלת שירות השאירו לנו את פרטיכם ונחזור אליכם
  1. Please let us know your name.
  2. Please write a subject for your message.
  3. חובה להזין
  4. Invalid Input

האתר מחויב
להגינות צרכנית

התחייבות
לשמירת פרטיות

מזמינים עכשיו ונהנים

מיטב מתקני מים 2015 בע"מ • היצירה 7 א.ת. רחובות • טל׳: 08-6775700, פקס: 09-7964902 • מיטב בר בגוגל+

Brand & Design by doart