מים שקופים, שיניים לבנות: על שתיית מים ובריאות השיניים

הקשר בין מים לחיים הוא דבר יודע וקשה לדמיין חיים ללא מים; הקשר בין בריאות לבין מים איננו פחות חשוב ויש להכיר אותו היטב. למשל: הקשר בין מים לבריאות השיניים שלנו ולצבע שלהן.

מאמר אורח

 

 

מים כתחליף למשקאות מזיקים

 

מים תורמים לבריאות השן כיוון שהם יכולים להיות תחליף מצוין למשקאות שפוגעים בבריאות השן. משקאות רבים יכולים להזיק לשיניים באחת משתי דרכים: לעודד היווצרות מחלות (עששת, מחלות חניכיים וכדומה) או לפגוע במראה האסתטי שלהן – לגרום להן לאבד את צבען הלבן.

 

משקאות עם סוכר, ונדמה שכולנו כבר יודעים זאת אך חשוב להזכיר, גורמים נזק רב לשיניים. אך גם משקאות שנחשבים בריאים יכולים לפגוע בבריאות השן. למיץ תפוזים, למשל, יש לא מעט יתרונות בריאותיים. עם זאת יש לו גם צדדים פחות חיוביים: החומצה שבו יכולה לפגוע בזגוגית השן – האמאיל, חומר הציפוי של השן – ולשחוק אותה. הדבר נכון באופן כללי לכל המיצים שיש בהם חומציות גבוהה – אשכוליות, לימון ואפילו מיץ תפוחים.

 

משקאות אחרים יכולים לפגוע בצבען של השיניים. קפה הוא אולי אויב טבעי של העייפות אך הוא גם אויב של השיניים הלבנות. כיצד זה קורה? הציפוי של השיניים – זגוגית השן אותה כבר הזכרנו – איננו ציפוי חלק לחלוטין. יש בו "פסגות" ו"עמקים" מיקרוסקופיים שבהם יכולים להיתפס חלקיקי אוכל. קפה – כמו גם תה ומשקאות אחרים עם צבעי מאכל – מכיל חלקיקים כהים שעלולים להיתפס בציפוי ולגרום להופעת כתמים כהים עליו. ואם חשבתם שהוספת חלב לקפה עוזר לשמור על שיניים לבנות – בתור מלבין טבעי, לכאורה – אז חשוב לדעת שזה לא באמת עוזר.

 

מים כחומר ניקוי

 

אבל מים אינם רק תחליף בריא למשקאות שיכולים לפגוע בבריאות השיניים ובצבע הלבן שלהן. מים גם יכולים לתרום באופן אקטיבי לבריאות השן ולסייע בטיפול בשיניים – ולא רק כאמצעי עזר בעת צחצוח שיניים. גם אם אין מברשת שיניים, משחת שיניים וחוט דנטאלי, מים יכולים לעזור הרבה בשמירה על ניקיון השיניים. 

 

אכלתם? שתיתם משקה שמזיק לשיניים? כדי לצמצם את הפגיעה בשיניים, כדאי לנקות מייד, אך לא על ידי שימוש במשחת שיניים אלא באמצעות מים. קחו לגימת מים ושטפו היטב את חלל הפה באמצעות כמה שקשוקים וערבובים החלטיים. אחר כך אפשר לבלוע את המים או לירוק אותם החוצה – תלוי כמה צמאים אתם וכמה כבר שתיתם...

ואם כבר שותים מים, צריך לדעת שאמנם כל סוגי המים נראים אותו הדבר, אך ישנם הבדלים בין סוגי מים שונים בכל הנוגע לבריאות השן ולצבען הלבן של השיניים.

 

אנשים רבים שותים מים מינראליים מבקבוק מתוך מחשבה שמדובר בבחירה נכונה יותר מבחינה בריאותית. מבלי להיכנס להיבטים אחרים של מים בבקבוק, בכל הנוגע לבריאות השן, מים מינראליים טובים פחות ממים מהברז. בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, מוסיפים פלואור למי השתייה – מינרל שתורם לעמידות ציפוי השן. במים מינראליים אין תוספת פלואור ולכן מהבחינה הזו הם פחות בריאים לשיניים.

 

אז שתו מים – לא רק כדי לא להתייבש אלא גם כדי לשמור על השיניים שלכם לבנות ובריאות.

חזרה לפורטל המים
להצעת מחיר וקבלת שירות השאירו לנו את פרטיכם ונחזור אליכם
  1. Please let us know your name.
  2. Please write a subject for your message.
  3. חובה להזין
  4. Invalid Input

האתר מחויב
להגינות צרכנית

התחייבות
לשמירת פרטיות

מזמינים עכשיו ונהנים

מיטב מתקני מים 2015 בע"מ • היצירה 7 א.ת. רחובות • טל׳: 08-6775700, פקס: 09-7964902 • מיטב בר בגוגל+

Brand & Design by doart